Branitelj naslova Real na pragu prolaska u polufinale Lige prvaka (2:0)

Kraljevski klub svladao je londonske plavce u prvom susretu četvrtfinale Lige prvaka

U prvom susretu četvrtfinala nogometne Lige prvaka Real Madrid je na Santiago Bernabeu pobijedio Chelsea sa 2-0, dok je u drugom susretu večeri Milan na San Siru porazio Napoli sa 1-0.Real Madrid je pred 63.142 gledatelja na Santiago Bernabeu pobijedio Chelsea sa 2-0 golovima Karima Benzeme (21) i Marca Asensia (74). Gosti su od 59. minute igrali bez isključenog Bena Chilwella.

Luka Modrić je za Real igrao do 82. minute, dok je Mateo Kovačić odigrao cijeli susret na suprotnoj strani. U drugom dvoboju večeri Milan je na San Siru pred 74.742 gledatelja pobijedio Napoli sa 1-0 golom Ismaela Bennacera (40).Napoli je od 74. minute igrao bez isključenog Zamba Anguisse, a Ante Rebić je za domaći sastav igrao od 80. minute. Uzvratni susreti su 18. travnja u Londonu i Napulju

Real Madrid i Chelsea susreću se u Ligi prvaka čak treću uzastopnu godinu, a zanimljivo u prethodne dvije godine ekipa koja bi slavila na koncu bi otišla do kraja osvojivši trofej.Prošle sezone Luka Modrić i društvo su u četvrtfinalu porazili londonske “Bluese”, a potom preko Manchester Cityja i Liverpoola stigli do 14. europske krune. Godinu dana prije Chelsea je izbacio Real u polufinalu, a zatim u finalu svladao i Manchester City za drugi europski naslov.

Trilogija se nastavlja i ove sezone, a nakon prvog ogleda daleko više razloga za slavlje ima španjolski velikan. Gosti su bolje otvorili susret i već u drugoj minuti mogli su do vodstva. Joao Felix je istrčao kontru nakon dodavanja N’Gola Kantea, pratio ga je Eder Militao i malo mu zasmetao. Felix je pucao, ali je Thibaut Courtois bio siguran.

Iz prve prave prilike Real je u 21. minuti poveo. Carvajal je sjajnom dubinskom loptom uposlio Viniciusa koji je odmah pucao. Kepa Arrizabalaga je sjajno obranio, no lopta se odbila točno na nogu Karimu Benzemi koji je zabio za 1-0.Samo dvije minute kasnije londonski sastav je mogao izjednačiti, međutim Raheem Sterling nije iskoristio veliku šansu. Loše je pucao i belgijski vratar nije imao većih problema.

Nova loša vijest za Chelsea stigla je u 60. minuti kada je Ben Chilwell zaradio crveni karton nakon što je kao zadnji igrač obrane oborio Rodryga. David Alaba je izveo slobodan udarac, ali Kepa se nije dao iznenaditi. Igrača više aktualni europski prvak je iskoristio u 74. minuti. Vinicius je asistirao, a Asensio lijepo s ruba kaznenog prostora pogodio za 2-0 i to tri minute nakon što je ušao u igru.

Luka Modrić je za “Kraljevski klub” igrao do 82. minute, a kapetan hrvatske reprezentacije je u 50. minuti imao lijepu priliku, no njegov udarac završio je tik uz vratnicu. S druge strane Mateo Kovačić je na terenu proveo cijeli susret.