Sarajevo prokockalo pobjedu, Željo u 96. minuti stigao do boda na Koševu!

Sarajevo je u velikom derbiju dočekalo gradskog rivala Željezničar u duelu 31. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Na kraju je utakmica završena rezultatom 2:2, a Plavi su do boda došli pogotkom Sulejmana Krpića u 96. minuti.

Veliki derbi Sarajeva i Željezničara na Koševu imao je veliki značaj u borbi za treće mjesto i plasman u pretkolo Konferencijske lige. Na kraju je viđeno dosta uzbuđenja, a Bordo tim je prokockao dva gola prednosti i osvojio je samo bod.

Sarajevo je aktivnije ušlo u utakmicu. Međutim, igralo se dosta tvrdo bez velikih šansi s obje strane i navijači nisu mogli uživati u nogometnoj ljepoti, piše Sportsport.

A onda u 35. minuti iz prve prave šanse Sarajevo dolazi do vodstva. Joseph Amoah gubi loptu na sredini terena, Ziljkić proigrava Oliveiru, a ovaj nesebično zapošljava Dala Varešanovića koji pogađa za prednost domaćeg tima od 1:0.

Potom su se strasti pojačale i u finišu prvog dijela dolazi do sukoba između nogometaša i Irfan Peljto je s tri žuta kartona morao smiriti situaciju, a na odmor se otišlo rezultatom 1:0 u korist Bordo tima.

Željezničar u nastavak ulazi ofanzivnije, ali tim Nermina Bašića nikako nije mogao stvoriti neku pravu šansu, da bi Bordo tim u 54. minuti imao jako dobar pokušaj, ali Varešanović ovog puta šutira pored gola.

Potom domaći tim pokušava i preko Oliveire u 57. minuti, no to je bio lagan zalogaj za Muftića koji nije imao problema da obrani, kao ni deset minuta kasnije kada volej Kyeremeha odlazi pored gola.

Tek u 73. minuti Željezničar šutira u okvir protivničkog gola. Musa gubi loptu od Santosa u kaznenom prostoru, ali Brazilac slabo šutira i Dizdarević lagano brani.

Sarajevo u 75. minuti stiže do drugog gola. Kyeremeh ubacuje s desne strane, Renan Oliveira je usamljen na pet metara od gola i pogađa za erupciju oduševljenja na Koševu i vodstvo od 2:0.

Željo se vraća u utakmicu samo tri minute kasnije. Nakon prekida u gužvi se najbolje snalazi Irfan Jašarević i postiže pogodak za 2:1.

Nermin Bašić u posljednjih 10-ak minuta baca sve karte u napad. U igru ulaze Samir Bekrić i Armin Hodžić i bilo je jasno da Plavi idu na sve ili ništa.

Međutim, na kraju Plavi nisu dobili ništa. Uspjeli su gosti preko Drine pokušati u 89. minuti, Dizdarević je obranio, golman Sarajeva zaustavio je i Hodžića u prvoj minuti nadoknade, ali nestvaran promašaj je imao Joseph Amoah koji s dva metra nije uspio ubaciti loptu u mrežu.

Ipak, u 96. minuti Željezničar dolazi do gola. Beganović ubacuje, a Sulejman Krpić zabija za konačnih 2:2.