Zrinjski pobijedio Velež i osvojio dvostruku krunu

Odigrana je utakmica Kupa BiH Velež-Zrnjiski na Bilinom polju u Zenici.

Nogometaši Zrinjskog su drugi put u povijesti osvojili Kup Bosne i Hercegovine nakon što su u današnjem finalu u Zenici na stadionu Bilino Polje pobijedili Velež rezultatom 1:0.

Zrinjski je do današnjeg finala u Kupu Bosne i Hercegovine stigao nakon što je prethodno eliminirao Zvijezdu 09 (4:0), Laktaše (4:0), Radnik (3:1, 2:0) i Tuzla City (3:0, 4:0), a ranije je trofej osvojio 2008. godine.

Donosimo sastave i tijek utakmice:

Velež: Hadžikić, Zeljković, Pršeš, Hrkač, Anđušić, Šikalo, Haskić, Ćuković, Vehabović, Dejanović, Lauš.

Zrinjski: Marić, Barišić, Ćorluka, Ivančić, Ćuže, Jakovljević, Sučić, Ilinković, Memija, Tičinović i Bilbija.

Počela je utakmica Kupa BiH Velež-Zrnjiski

-U prvih pet minuta Zrinjski ima nešto više od igre ali ne i puno pravih prilika.

-Ništa se značajno ne događa na terenu… i dalje bez pravih prilika

-Prvu priliku vidjeli smo tek u 19 minuti. Gol Veleža obranio je Hadžikić, dobro je obranio udarac Ćorluke glavom nakon kornera.